האיים המאלדיביים - גן עדן במרחק נגיעה

סדנת צילום בהפלגה באיים המאלדיביים בהדרכת בועז סמוראי ונועם קורטלר

טיול צלילה על היאכטה מפנקת לאטולי האלמוגים המדהימים של האיים המאלדיביים.

הטיול ישלב צלילות שונית, נקודות מפגש עם מנטות, צלילות זרם לתצפית על כרישים, וסריקת שפך הפלנקטון בחיפוש אחר כרישי הלוויתן.

 

ההפלגה תשנה מיקום בכל יום ותעגון מול האיים הציוריים המדהימים ביותר באטול מאלה וארי, פנינות האיים המאלדיביים.

 

איפה? האיים המלדיביים ממוקמים בלב האוקיינוס ההודי דרומית לאי סרילנקה, ומהווים אחד מאתרי הנופש והצלילה האטרקטיביים ביותר בעולם.
שרשרת האיים המלדיביים מונה 26 אטולים ובהם כ- 1,192 איים המשתרעים על רמה לאורך כ 750 קילומטרים. רוב שטח המדינה
מצפון לקו המשווה וחלקם דרומית לו. מיקום זה מקנה מזג אוויר יציב ונעים לאורך כל חודשי השנה וללא הבדלים דרמטיים בין העונות. 

האיים ואטולים מהווים למעשה בית גידול אדיר ממדים ומקום מחייה ומחסה לאלפי מינים של בעלי חיים מקומיים ותחנת מעבר חשובה ליצורי הים הפתוח הנודדים באוקיינוס. 

במלדיביים אוכלוסיית המנטות הגדולה בעולם. במדינת ים זו שגובהה המקסימאלי כ- 2 מטרים אין כלל השפעה של יבשת, נחלים או נהרות זורמים והפרשי טמפרטורות וכך מתנהלת המערכת הביולוגית הימית בטבעיות וכמעט ללא הפרעה חיצונית.

מתי? האיים המלדיביים מתאפיינים ביציבות אקלימית רבה ותנאי ים נוחים דבר המאפשר למעשה נופש וצלילה לאורך רב ימות השנה.
עם זאת קיימת תקופה מבוקשת יותר ותקופה של מחוץ לעונה. החודשים המבוקשים ביותר הם נובמבר עד אפריל.

בשאר חודשי השנה תיתכן עננות קלה לאורך היום ואף גשמים טרופים מקומיים. מזג אוויר הפכפך אינו שכיח גם מחוץ לעונה. המלדיביים מציגים מופע מרהיב של חיות ים טרופיות בחלקן
הגדול מקומיות. להקות דגים צבעוניות , עטלפי ים, כרישי ריף ואלמוגים מרהיבים נצפים בכל השנה.

שרשרת המזון במלדיביים היא מושלמת. זרמי האוקיינוס מרימים מהקרקעית כמויות של פלנקטון המזינים את בעלי החיים הזעירים כמו גם את אוכלוסיית המנטות המקומית המרהיבה ואת כרישי
הלוויתן הנצפים בתדירות גבוהה ללא קשר לעונתיות.

לסיכום ניתן לומר כי בסיכון מחושב למזג אוויר שאינו אידיאלי, ניתן לבצע טיולים מדהימים במלדיביים גם מחוץ לעונה ובמחירים אטרקטיביים במיוחד ולכן מתוך נסיון העבר בחרנו לצאת לטיול בחודש אוגוסט כדי להינות מגבולות העונה, אך במחירים של מחוץ לעונה!

איך? ישנן שתי דרכים עיקריות לביקור במלדיביים: חופשה בריזורט או הפלגת נופש וצלילה.
ניתן כמובן לשלב בין שתי הדרכים על מנת ליהנות משני העולמות. הפלגת נופש וצלילה היא הדרך המועדפת עבור חובבי צלילה טבע ונופש אקטיבי, ואילו חופשת ריזורט מושלמת לחובבי הרומנטיקה, חופי זהב, בטן גב, ניתוק ורוגע.

הפלגות הצלילה: הדרך המקצועית והטובה ביותר להגיע אל אתרי הצלילה והשנירקול הטובים ביותר. ספינת הצלילה נוחה ומפנקת ומפליגה מאתר מרהיב אחד למשנהו.
האורחים זוכים לשלוש צלילות מרהיבות מידי יום ובין הצלילות  ארוחות מפנקות, חדרים נעימים וממוזגים למנוחה ושינה,
סיפונים רחבים ומאובזרים לנוחות וזמן איכות בין הצלילות.

 

מה רואים: האיים המאלדיביים מפורסמים בכמות המנטות שאפשר לפגוש בהם בקלות יחסית. המאנטות מגיעות לנקודות קבועות בכדי לנקות מעליהן פרזיטים בעזרת דגי ניקוי ומאפשרות לצוללים לצפות בתהליך הניקוי. כמו כן יש במאלדיביים מספר בלטי אלמוגים ענקיים שעטופים בלהקות דגים ססגוניות ואלמוגים רכים בשלל הצבעים. בשעות הגאות ננסה לצלול למעבר הזרם שמושך לעברו כרישים ולצפות בהם. ובמהלך הטיול מגיע לנקודת שפך זרם הפלנקטון מפתחי אטולי האלמוגים, שם מתרכזים כרישי הלוויתן. ננסה לשחות ואף לצלול איתם. הטיול ישלב ביקור באיי המקומיים כדי לראות את תרבות החיים של המקומיים מקרוב, שוק הדייגים, רחובות כפרי הדייגים, וחופי הריזורטים הפרטיים.

פרטים בקרוב!